Jak przedłużyć żywotność materaca

materace lateksowe

Istotną inwestycją w zdrowy i mocy sen jest zakup właściwego materaca. Jeśli chcemy zachować odpowiednie parametry zdrowotne i jakościowe, musimy zapłacić wcale niemałą cenę. Dlatego o dobry materac, na którym wygodnie nam się śpi warto dbać. Trzepanie i wietrzenie materacy powinno być już standardem. Spanie na kanapach czy wersalkach nie jest dobrym rozwiązaniem na dłuższy czas, gdyż są to meble przeznaczone głównie do siedzenia. Na takim meblu można spędzić noc, czy dwie, regularne spanie na wersalce przyczynia się do dolegliwości kręgosłupa i bólów głowy. Do sypialni powinniśmy wybrać łóżko z prawdziwego zdarzenia, czyli stelaż a na nim materac.

Parametry techniczne materacy

ochraniacz na materac

Szerokość łóżka również ma nie bagatelne znaczenie. Rzadko spotykana dwumetrowa szerokość dwuosobowego łóżka daje prawdziwy komfort spania, gdyż wówczas dla jednej osoby jest przewidziana przestrzeń jednego metra. Niemniej szerokość na jaką się zdecydujemy jest sprawą indywidualną. Podobnie jak rodzaj materaca, jego grubość oraz rodzaj materiału z jakiego jest wykonany. Jeśli już zdecydujemy się na ten prozdrowotny wydatek warto odpowiednio dbać o swoją inwestycję. Życie każdego materaca możnaprzedłużyć. Poza systematycznym przewracaniem go z jednej strony na drugą (sprawia to że materac „oddycha”), należy materac zabezpieczyć pokrowcem.

Ochronę taką można zagwarantować nie tylko materacom, ale i poduszkom. Mamy obecnie na rynku kilka rodzajów pokrowców do wyboru. Ochraniacze pozwalają  dłużej zachować świeżość i łatwiej utrzymać czystość. Wygodniej jest zdjąć ochraniacz i wyprać, niż zrobić materacowi kąpiel. Poduszka zmieści się do pralki, niemniej pranie materaca jest nie lada wyczynem. Dlatego godne polecenia są różnorodne ochraniacze, które spowalniają proces  zużywania materaca. Najczęściej wykończone są gumką i założenie ich na materac nie sprawia większej trudności. Niektóre wyposażone są w warstwę izolującą, wchłaniającą wilgoć, szczególnie praktyczną dla osób starszych czy długo leżących. Inne wyposażone są w warstwę regulującą ciepło. A wszystko z myślą o wygodzie użytkownika, który bez ogródek powinien przeczytać koniecznie poniższy artykuł: http://sembella.pl/porady/23-skuteczna-ochrona-materaca-nakladka-oraz-ochraniacz/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *