Materace skuteczne w walce z alergią

wysokoelastyczne materace

Dla osób ze skłonnością do alergii bardzo ważne jest to, jak i na czym się śpi. Materace z powłoka antyalergiczną zapewniają zdrowy i lepszy sen.  A przecież spędzamy w łóżku jedną trzecią swojego życia. Natomiast w łóżku też bakterie i roztocza czują się najlepiej. Ponieważ właśnie w łóżku powstaje środowisko, w których ci niechciani goście czują się szczególnie dobrze. A to z uwagi na ciepło, jakie jest wydzielane przez ludzkie ciało. Poza tym  sypialnie najczęściej są dobrze ogrzewane. Dodatkowymi elementami są ciemność oraz wilgoć.

Jaki powinien być materac antyalergiczny ?

materace antyalergiczne

Podczas snu pocimy się, choć stopień pocenia jest cechą indywidualną. Niemniej materac powinien posiadać powłokę antyalergiczną, a jeszcze lepiej jak jest zabezpieczony przez ochraniacz pozwalający materacowi „oddychać”. Niektóre materace posiadają  siatkę wentylującą, a więc mają ponadstandardowe „płuca”, które umożliwiają jeszcze szybsze pozbywanie się wilgoci przenikającej do wnętrza materaca. Materace przeznaczone dla alergików powinny być wykonane z tkaniny membranowej zapobiegającej przenikaniu wilgoci do wnętrza materaca. Tkanina ta składa się jakby z dwóch warstw. Pierwsza z nich pochłania wilgoć i sprawia, że nie mamy wrażenie, że śpimy jakby na folii. Materac musi zawierać w powłoce ochronnej bawełnę, aby zapobiegać odparzaniu się skóry. Druga warstwa przeciwdziała przenikaniu wilgoci do wnętrza materaca.

Jak dbać o materace antyalergiczne ?

Wilgoć to przecież nic innego jak ludzki pot, zawierający związki organiczne, które są świetną pożywką dla drobnoustrojów. Warstwa nieprzepuszczająca sprawia, że wilgoć jest rozprowadzana po całej powierzchni materaca, przez co szybciej odbywa się osuszanie. Dwustronne materace powinny być raz na dwa-trzy miesiące odwracane, aby swobodnie mogły wrócić do dobrej kondycji. Dobrym rozwiązaniem jest cienka warstwa lateksu w powłoce materaca, który znakomicie przeciwdziala rozwojowi roztoczy. W ten  sposób pielęgnowany materac posłuży namprzez wiele lat, a inwestycja nawet w drogi materac okaże się opłacalna. Nasz kręgosłup i układ krążenia będą nam wdzięczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *