Materace wygodne jak marzenie

Po kilku nieprzespanych nocach jesteśmy oddać co najmniej połowę majątku za zdrowy, mocny sen. Wiele elementów ma wpływ na to jak śpimy, czy szybko zasypiamy. Aby dobrze sypiać należy przestrzegać pewnego rytuału zachowań zmierzających do przygotowania się do snu. Trochę jak małe dzieci powinniśmy chodzić spać mniej więcej o tej samej porze, aby wyrobić w sobie nawyk zasypiania.

Jak zaplanować dobry sen

Organizm się przyzwyczai i około godziny, powiedzmy, jedenastej, będzie domagał się pozycji horyzontalnej i zaśnięcia.  Przed pójściem spać należy przewietrzyć pomieszczenie. Przygotować ulubioną pościel, a wcześniej zadbać o wygodny… materac. To, na czym śpimy, jest warunkiem tego, jak śpimy. Nie należy o tym zapominać. W sklepach mamy obecnie ogromny wybór materacy zarówno pod względem jakości ich wykonania, jak i cenowym. Warto zrobić przegląd ofert dostępnych na rynku i zdecydować się na coś odpowiedniego dla siebie. Dzieci i osoby z dolegliwościami kręgosłupa powinny najczęściej sięgnąć po materace lateksowe. To wynalazek ostatnich kilkunastu lat. Tworzywo, które chwilowo odkształca się w dowolny sposób. Lateks jest niezwykle elastycznym materiałem. Śpiąc na takim materacu nie odczuwamy jakiegokolwiek ucisku, ponieważ lateks idealnie dostosowuje się do kształtu naszego ciała. Pod wpływem ciepła, jakie wydzielamy układa się idealnie przylegając do każdego fałdki i wygięcia. Nie czujemy, że leżymy, można byłoby zaryzykować takie twierdzenie.

Systematyczne spanie na tego typu materacu sprawia, że dolegliwości kręgosłupa odchodzą w niepamięć. Człowiek wstaje rano jak wyprasowany, bez bólów i konieczności rozprostowywania kości. Lateks jest stosowany w materacach oddzielnie i wówczas takie materace nie mają większej grubości niż 10-12 cm. Noże też być cienką powłoką górną, a środek materaca wypełniony jest sprężynami lub trawą morską. Tego typu rozwiązania są przeznaczone dla osób o większych gabarytach, cięższych, które wymagają solidnej podstawy, aby spędzić noc wygodnie i odpowiednio zregenerować siły.

Wysokiej klasy materace są produkowane pod nazwą marki Sembella.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *